*** – 2003. g. 21. februāris – “Silent Warmth” (Klusais siltums), Sv. Annas baznīca, Jelgava, Latvija
004 – 2003. g. 29. marts – Counterfeit 2 Party, Jelgava, Latvija
005 – 2003. g. 5. aprīlis – Akustiskais vakars pie Leldes, Jelgava, Latvija
006 – 2003. g. 9. maijs – Sprādziens, Raiņa parks, Jelgava, Latvija
*** – 2003. g. 18. jūlijs – “Silent Warmth” (Klusais siltums), Madonas estrāde, Latvija
007 – 2003. g. 20. (?) augusts – ģenerālmēģinājums dārzā, Jelgava, Latvija
008 – 2003. g. 21.augusts – Jaunās rokmūzikas festivāls, Jelgava, Latvija
009 – 2003. g. 19.oktobris – G-spot jubileja, Nākotne, Latvija, Jura 1. koncerts STandART sastāvā
010 – 2003. g. 22.novembris – Singla “Tālbraucēja Šofera Sapnis” atvēršanas svētki, LLU Studentu teātris, Jelgava, Latvija
***
*** – 2003. g. 21. februāris – “Silent Warmth” (Klusais siltums), Sv. Annas baznīca, Jelgava, Latvija
Šis audio-vizuālais projekts tapa sadarbojoties Penguin Video un STandART. Baznīcā uz ekrāna tika demonstrētas video projekcijas par tēmu “Lietas, kuras asociējas ar siltumu”. Tika rādīti gan pašu veidoti video, gan ārzemju autoru darbi. Ambiento mūziku atskaņoja Dj Wickiss. Par fizisko siltumu šajā ziemas dienā – karstu tēju – parūpējās kafejnīca Meho un jaunieši, kuri baznīcas virtuvē katlos vārīja ūdeni. Vienā no Jelgavas avīzēm pasākums tika raksturors kā “tēja dvēselei”. Pasākums bija arī Kalvja Klubura, Induļa Dzenīša un Pauļa Grīnhofa diplomdarbs absolvējot Rīgas Doma kora skolas Mūzikas vadzinību specialitāti.
***
004 – 2003. g. 29. marts – Counterfeit 2 Party, Romas Krogs, Jelgava, Latvija
Atkal pasākums naktī, kad notiek pāreja uz vasaras laiku. Atkal rīts atnāca ātrāk. Afišās šis tika izsludināts kā ahu****ijs pasākums. Pasākumā tika klausīti vairāki jaunais De/Vision albums Devolution, Camouflage oficiāli vēl neiznākušais singls Me & You, Mārtina Gora oficiāli vēl neiznākušais albums Counterfeit2. Vakaru ievadīja STandART uzstāšanās, atkal mainītā sastāvā: Kalvis Kluburs (vokāls, bass), Modris Matisāns (ģitāra), Kaspars “Kņazs” Stāmers (taustiņi), Dj Momentz (sampli), Guna Pantele (vijole). Ar bungu spēli pēdējā brīdī izlīdzēja grupas Z. I. P. Code bundzinieks Māris Krūmiņš. Dziesmas daudz balstījās uz improvizāciju. Pirmoreiz, ja neskaita Kalvja un Modra vācu valodas ieskaites, tika nospēlēta Das Lied Vom Einsamen Mädchen. Kā STandART koncerta ievads tika izmantots klavieru ieraksts – agrīnā Emigration versija. Vakara gaitā vairākas dziesmas uz ģitāras spēlēja Māris Meldriņš. Apmeklētājiem bija ieiet pirsniņā pie Cukurfabrikas Orākula. Vēlāk sekoja arī 2. konkurss Drūmākā Deja. Pēc pirmā konkursa panākumiem šoreiz jau piedalījās 5 pāri, lai gan vienā “pārī” bija tikai 1, bet citā pārī 3 cilvēki. Bija romantiski depresīvas dejas, DAF – Der Mussolini pavadījumā ar agresīvi erotisku deju uzstājās Kaspars “Kņazs” Stāmers un Guna Pantele. Taču saskaitot žūrijas balsis par uzvarētājiem kļuva šāds pāris: Modris Matisāns, Māris Krūmiņš un līdzi parautais žūrijas vadītājs Kalvis Kluburs. Rīta gaismai austot, supererotisko riesta deju viesiem demonstrēja Melnais Kamielis. Uz šo pasākumu viesiem bija jāierodas ar jebkāda veida pakavu.
01 Intro (Emigration)
02 Das Lied Vom Einsamen Mädchen (Nico / Martin L. Gore cover)
03 Mans Svētums (My Holiness)
04 Z.I.P. Code (Grupas “Z.I.P. Code” dziesma)
05 Kykywka (Kino cover)
06 Apčakarētājs
07 Ze Amols (agrīnā dziesmas “Gadatirgus” (The Wonderful Fair) versija)
08 Laidies
09 Condemnation (Depeche Mode cover)
10 Būtībā Man vienalga (agrīnā dziesmas “Seven Times” versija)
11 Tālbraucēja Šofera Sapnis (Fernfahrertraum)
12 Redemption Song (Bob Marley cover)
13 Love Is a Shield (Camouflage cover)
14 The Bottom Line (Depeche Mode cover)
15 Mouth (Paradise Lost cover)
16 Das Lied Vom Einsamen Mädchen (Nico / Martin L. Gore cover) – acoustic
***
005 – 2003. g. 5. aprīlis – Akustiskais vakars pie Leldes, Jelgava, Latvija
Nedēļu pēc iepriekšējā pasākuma sekoja tāds kā akustisks afterparty, kura norisei savu mājokli laipni atvēlēja Lelde. Šaurā lokā Kalvis, Modris, Kaspars “Kņazs” Stāmers, asistējot Gunai Pantelei ar vijoli un Jānim Indrikam ar ģitāru, divos piegājienos izpildīja ap 30 dziesmu, to skaitā dažādas kaverversijas – Depeche Mode, De/Vision, Camouflage, Mesh, Bob Marley, The Beatles, Mullholand Dr., kā arī Veljanov dziesmu maķedoniešu valodā. Dziesma In The Ghetto tika izpildīta veidā, kādā to viesnīcās pie klavierēm mēdz darīt piedzēries Mārtins Gors. No pasākuma saglabājušies aptuveni 7 dziesmu ieraksti telefonā. Nakts melnumā nožēlojamo publiku mācīt ieradās Melnais Kamielis, kurš vispirms lika lūgt žēlastību, bet beigās, skanot Massive Attack – Butterfly Caught un zibsnījot zilām eglīšu lampiņām, nodejoja/nobreikoja savu pavedinošo riesta deju.
Set 1
01 Intro (“Silenzio” no “Mulholland Dr.”)
02 Mulholland Dr. theme
03 Black Celebration (Depeche Mode cover)
04 Dream On (Depeche Mode cover)
05 Mans Svētums (My Holiness)
06 Love Is a Shield (Camouflage cover)
07 The Bottom Line (Depeche Mode cover)
08 Laidies
09 Condemnation (Depeche Mode cover)
10 My Friends (Red Hot Chili Peppers cover)
11 Redemption Song (Bob Marley cover)
12 By This River (Brian Eno / Martin L. Gore cover)
13 New Drug (De/Vision cover)
14 Ze Amols (agrīnā dziesmas “Gadatirgus” (The Wonderful Fair) versija)
15 Never Let Me Down Again (Depeche Mode cover)
16 Būtībā Man Vienalga (agrīnā dziesmas “Seven Times” versija)
17 Ausmas Dziesma
18 It Doesn’t Matter Two (Depeche Mode cover)
19 Z.I.P. Code (Grupas “Z.I.P. Code” dziesma)
20 Hey Jude (The Beatles cover)
21 In the Ghetto (Elvis Presley “drunk Martin L. Gore style” cover)
Set 2
22 Lauks, Kurā Es Nomiru (STandART vēlāk izmantoja nosaukumu pavisam citai dziesmai – “The Field Where I Died”)
23 Heart-Shaped Tumour (De/Vision cover)
24 Lielās Atlaides (The Great Absolution)
25 Leave You Nothing (Mesh cover)
26 Mīlestības Dziesma (kuras laikā tiek saukti dažādi burti un cipari)
27 Imagine (John Lennon cover)
28 Colourblind (Counting Crows cover)
29 It’s No Good (Depeche Mode cover)
30 It’s No Good (STandART Remix)
31 Personal Jesus (Depeche Mode cover)
32 Mouth (Paradise Lost cover)
33 Tālbraucēja Šofera Sapnis (Fernfahrertraum)
34 Kykywka (Kino cover)
35 Blag Zhivot (Veljanov cover)
36 Das Lied Vom Einsamen Mädchen (Nico / Martin L. Gore cover)
***
006 – 2003. g. 9. maijs – Sprādziens, Raiņa parks, Jelgava, Latvija
Šis bija pirmais STandART koncerts plašākai publikai, ārpus pašu organizētajiem pasākumiem, uz kuriem tika ielūgti draugi un draugu draugi. Jauniešu akcijas Sprādziens ietvaros Raiņa parkā noritēja jauno grupu koncerts. STandART uzstāšanās ievērojami atšķīrās no pārējām grupām, kuras savu skanējumu pārsvarā balstīja uz agresīvām ģitārām. Vēl jo vairāk STandART atšķīrās, jo pāris dienas iepriekš bija palikuši bez bundzinieka, un tika nolemts spēlēt bez bungām. STandART sastāvs bija šāds: Kalvis Kluburs (balss), Kaspars “Kņazs” Stāmers (sintezators), Modris Matisāns, Ģirts Vizbulis (ģitāra, bass), Guna Pantele (vijole), Dj Momentz (sampli). Gatavojās arī Valdis Šteinhards (trompete), taču pēdējo dziesmu neatlika laika nospēlēt. Ir saglabājies spēlēto dziesmu saraksts bez konkrētas dziesmu secības. Tā varēja būt apmēram šāda:
01 Das Lied Vom Einsamen Mädchen (Nico / Martin L. Gore cover)
02 Ausmas Dziesma
03 Laidies
04 Ze Amols (agrīnā dziesmas “Gadatirgus” (The Wonderful Fair) versija)
05 Mans Svētums (My Holiness)
06 Tālbraucēja Šofera Sapnis (Fernfahrertraum)
Nenospēlētā dziesma: 07 Kykywka (Kino cover)
***
*** – 2003. g. 18. jūlijs – “Silent Warmth” (Klusais siltums), Madonas estrāde, Latvija
Ar pr. Māri Ozoliņu un pr. Rihardu Rasnaci bijām vienojušies, ka Otro Vislatvijas Katoļu jauniešu dienu ietvaros STandART Madonas estrādē atkārtos projektu Silent Warmth (Klusais Siltums). Diemžēl bijām vīlušies par mūsu uzņemšanu. Mēs, pieci cilvēki, braucām uz Madonu uz dažām stundām, izbrīvējuši laiku savās darbavietās. Tikai brīdī, kad bijām ieradušies Madonas estrādē ap plkst. 22.30, pr. Rasnacis mums paziņoja, ka mūsu projekts ir pārcelts uz nākamo dienu, jo nav sagādāta visa aparatūra un mūsu projekts nav izziņots. Vienojāmies par projekta norisi ar to aparatūru, kas bija pieejama, piektdienas vakara programmas beigās, pirms jauniešiem paredzētā darba grupās (kas vēlāk tika pārcelts). Sagatavojāmies un gaidījām signālu sākt, taču pēc svētības sniegšanas kardināls un priesteri (arī pr. Rasnacis) visus aicināja iet gulēt. Kad publika devās prom, pr. Rasnacis mums ļāva sākt pasākumu.
Šāda rīcība mūs ļoti apbēdināja, jo bija iespējams informēt jauniešus, ka vēl ir iespēja uzkavēties estrādē. Pasākuma vieta bija mūsu projektam piemērota, tomēr prezentēt projektu 20-25 minūtes piecu cilvēku priekšā nav pusotra stunda divu tūkstošu cilvēku priekšā. Neraugoties uz mūsu pūlēm un finansiālo ieguldījumu, jauniešu dienu rīkotāji pat nebija mūsu projektu izsludinājuši. Turklāt paši meklējām aparatūru, kuru izīrēt pasākumam, tostarp vietās, kur to jau bija aizrunājuši jauniešu dienu rīkotāji, mūs neinformējot. Cilvēki, kuri nodrošināja video aparatūru pasākuma vietā, mūsu projektu novērtēja atzinīgi, bet no rīkotājiem nebija pat atvainošanās, vien pr. Rasnača frāze: “Es domāju, ka mēs varētu beigt.” Tādējādi jāsecina, ka Madonas Jauniešu dienu organizēšanā tika pieļautas rupjas kļūdas un bezatbildība.
Jāpiezīmē, ka Madonas estrādē STandART pirmoreiz uz tik liela ekrāna izmantoja video materiālus arī no sava pirmā, tobrīd vēl nepabeigtā klipa Tālbraucēja Šofera Sapnis.
***
007 – 2003. g. 20. (?) augusts – ģenerālmēģinājums dārzā, Jelgava, Latvija
Pirms STandART uzstāšanās Jaunās Rokmūzikas festivālā (ex-Mēs Tornim), kas bija pirmais STandART uznāciens uz tik lielas skatuves, tika sarīkots ģenerālmēģinājums STandART ierastās mēģinājumu mājas dārzā. To gan droši var saukt par koncertu, jo mājas saimnieks un viņa draugi bija uzcēluši dārzā palielu skatuvi, tika sarūpēta arī atbilstoša aparatūra un ielūgti viesi. Pasākuma plūdumu pārtrauca vien lietus un policija. Par spīti lietum, skatuves priekšā uzcītīgi stāvēja klausītāji. Skatuvei bija pārvilkts jumts, bet tas neglāba. Daļa instrumentu tika slaucīti ar dvieli pēc katras dziesmas. Muzicēšana galu galā beidzās pēc policijas kārtējā aizrādījuma, ka traucējam sabiedrisko mieru. Skaņa bijusi dzirdama tālu. Spēlēto dziesmu saraksts nav saglabājies, dziesmu bija diezgan daudz. Vispirms vairākkārt tika iemēģinātas dziesmas spēlēšanai festivālā, bet pēcāk sekoja plašs kaverversiju repertuārs – ar smaidu jāatceras savdabīgā Kraftwerk dziesmas The Robots versija. STandART sast\avs \sajā koncertā bija šāds: Kalvis Kluburs (balss), Kaspars “Kņazs” Stāmers (sintezators), Artis Čestnihs (bungas), Artūrs Trumsiņš (bass), Guna Pantele (vijole), Jānis Indriks (ģitāra), Valdis Šteinhards (trompete), Dj Momentz (sampli).
***
008 – 2003. g. 21.augusts – Jaunās rokmūzikas festivāls (ex-“Mēs Tornim”), Jelgava, Latvija
Festivālu atklāja vietējās grupas STandART un The King of Nothing. Vakara gaitā uzstājās arī Pasaules gaisma un Dzelzs vilks. STandART uz skatuves kārtējo reizi kāpa citā sastāvā (pat salīdzinot ar pēdējo mēģinājumu). Bez Kalvja, Kņaza, Dj Momenta un Valda šoreiz grupas sastāvā bija četri dalībnieki, kuri bija jaunāki par 16 gadiem – Artis Čestnihs (bungas), Artūrs Trumsiņš (bass), Jānis Indriks (ģitāra), Evija Šteinharde (vijole). Palīdzēja arī backvokālistes Linda “Zars” Karčevska un Kristīne Redberga. Šajā koncertā pirmoreiz vieni otrus pamanīja STandART un Pasaules gaisma, kas drīz vien izvērtās ciešākā sadarbībā, kā arī dalībnieku apmaiņā: Juris Tipa sāka darboties STandART sastāvā, bet vēlāk Kalvis Kluburs sāka spēlēt grupā Pasaules gaisma.
01 Das Lied Vom Einsamen Mädchen (Nico / Martin L. Gore cover)
02 Laidies
03 Tālbraucēja Šofera Sapnis (Fernfahrertraum)
04 Kykywka (Kino cover)
***
009 – 2003. g. 19.oktobris – G-Spot jubileja, Nākotne, Latvija
Grupas G-Spot jubilejas pasākuma ietvaros, Nākotnes Kultūras namā, uzstājās grupas STandART un Pasaules gaisma, jubilāri G-Spot, Bērnības milicija un Punch. Šis bija Jura Tipas pirmais koncerts STandART sastāvā. Jau atkal neiztika bez sastāva izmaiņām. No iepriekšējā koncerta bija palikuši: Kalvis, Kņazs, Artis Čestnihs (bungas), Artūrs Trumsiņš (bass), Valdis Šteinhards (trompete), Evija Šteinharde (vijole). Juris Tipa aizvietoja uz koncertu tēva nepalaisto ģitāristu Jāni Indriku, kā arī sita metāla perkusijas. Dj Momentu šoreiz pie skaņu / samplu pults aizvietoja Dace-Kace Avotiņa. Pirmoreiz tika spēlēta dziesma Bezmiegs (agrīnā Aslana Dziesmas versija) ar monotonu klavierpartiju un dzelzs perkusijām vismaz 7 minūšu garumā. Pirmoreiz tika atskaņota arī Tālbraucēja Šofera Sapnis ātrā versija.
01 Ze Amols (agrīnā dziesmas “Gadatirgus” (The Wonderful Fair) versija)
02 Das Lied Vom Einsamen Mädchen (Nico / Martin L. Gore cover)
03 Tālbraucēja Šofera Sapnis (Fernfahrertraum)
04 Kykywka (Kino cover)
05 Bezmiegs (agrīnā “Aslana Dziesmas” versija)
06 Tālbraucēja Šofera Sapnis (Fernfahrertraum) – Fast Version
07 Būtībā Man vienalga (agrīnā dziesmas “Seven Times” versija)
***
010 – 2003. g. 22.novembris – Singla “Tālbraucēja Šofera Sapnis” atvēršanas svētki, LLU Studentu teātris, Jelgava, Latvija
STandART pirmā singla atvēršanas svētki. Šajā vakarā pirmoreiz tika publiski skatīts dziesmas Tālbraucēja Šofera Sapnis video. Vakara gaitā uzstājās grupas Pasaules gaisma un Time Out, kā arī tika izrādīts muzikāls stāsts Oļa un Melnie Sūdi. Katram pasākuma viesim bija jāatnes pakavs, ko dažs bija izveidojis pat no zirgāboliem.. 🙂 STandART koncerta laikā pirmoreiz skanēja arī Korozijas agrīnā versija, savukārt aukstā, monotonā dziesma Bezmiegs (Aslana Dziesma) iestiepās līdz pat 10 minūtēm.
01 Ausmas Dziesma
02 Das Lied Vom Einsamen Mädchen (Nico / Martin L. Gore cover)
03 Ze Amols (agrīnā dziesmas “Gadatirgus” (The Wonderful Fair) versija)
04 Būtībā Man vienalga (agrīnā dziesmas “Seven Times” versija)
05 Tālbraucēja Šofera Sapnis (Fernfahrertraum)
06 Mans Svētums (My Holiness)
07 Ūū.. Atkal Redzu Skatu Šo (agrīnā “Korozijas” versija)
08 Laidies
09 Kykywka (Kino cover)
10 Bezmiegs (agrīnā “Aslana Dziesmas” versija)
11 Tālbraucēja Šofera Sapnis (Fernfahrertraum) – Fast Version