STandART radās ap 2001.-2002. gadu, pakāpeniski pārveidojoties un no Rīgas uz Jelgavu pārceļoties eksperimentālās mūzikas grupai Skrīveri, par kuru vairāk lasāms ŠEIT. Par oficiālu STandART dzimšanas laiku iegājies uzskatīt 2002. gada 1. martu, kad tika uzsākta pirmā koncerta plānošana un regulāru mēģinājumu rīkošana (zīmīgi, ka arī grupa Skrīveri bija dibināta 1. martā, tikai 1998. gadā).
Pirmajos pasākumos par STandART saucās tikai rīkotāju apvienība, koncertsastāvs pašu veidotās filmas ietekmē bija pieņēmis tās nosaukumu Marta Ausma. Ar laiku tomēr visas aktivitātes – mūzika, video, pasākumu rīkošana – tika apvienotas zem nosaukuma STandART. Sākotnēji STandART sastāvs mainījās katrā pašu rīkotajā pasākumā, tādēļ STandART vēl īsti netika saukta par grupu, bet gan par projektu. Tā galvenais virzītājs bija viens no grupas Skrīveri dalībniekiem – Kalvis Kluburs.
No Skrīveriem tika pārņemtas tradīcijas rīkot savus pasākumus. Regulāri nelieli pasākumi notika Jelgavā un tās apkaimē – pirtīs, dārzos, neapdzīvotās mājās, galdnieka darbnīcā. Laika gaitā uzmanība vairāk tika pievērsta mēģinājumiem, pasākumus rīkojot retāk. STandART sāka uzstāties arī ārpus saviem pasākumiem. Pirmais šāds plašāk pieejamais koncerts notika 2003. gada 9.maijā – Jelgavā, Raiņa parkā, jauniešu akcijā Sprādziens.
Agrāk nekā mūzikas jomā STandART plašākai sabiedrībai priekšā stādījās citā veidā – kopā ar Penguin Video (Dj Wickiss u.c.) Sv. Annas baznīcā, Jelgavā, rīkojot audio-vizuālo projektu Klusais Siltums, kas tika atzinīgi novērtēts. Šis pasākums 2003. gada februārī bija arī Kalvja Klubura diplomdarbs, absolvējot Mūzikas vadzinības Rīgas Doma kora skolā. Diemžēl mēģinot projektu atkārtot Madonā, Vislatvijas Katoļu jauniešu dienās 2003. gada jūlijā, STandART saskārās ar nievājošu rīkotāju attieksmi paredzētajā pasākuma laikā.
Vēlāk sekoja vēl viens koncerts Jelgavā, Pasta salā – Jaunās Rokmūzikas festivālā (ex-Mēs Tornim). Uz šo uzstāšanos kārtējoreiz bija mainījies dalībnieku sastāvs, un 4 cilvēkiem – basistam, ģitāristam, bundziniekam un vijolniecei – nebija vairāk kā 16 gadu. Tas kļuva par iemeslu nostāstiem par dīvaino techno-pop/new wave grupu STandART, kurā spēlē mazi bērni, līdzīgi rūķīšiem, kurus savukārt diriģē pāris vecāki puiši.
Koncerts Pasta salā tomēr kļuva par nozīmīgu brīdi – tajā uzstājās arī post-punk/folk-rock grupa Pasaules Gaisma. Abu grupu dalībnieki pamanīja viens otru un abu grupu dalībnieki drīz vien sāka sadarboties. Grupā Pasaules gaisma tolaik spēlēja Imants Daksis, Juris Tipa un Edgars Liljē, bet iepriekš tajā bija darbojies arī Mārtiņš Links – Juris, Mārtiņš un Edgars vēlāk kļuva par STandART dalībniekiem/viesmūziķiem. Šajā festivālā STandART pirmoreiz kāpa uz vienas skatuves arī ar grupu Dzelzs Vilks, kuras dalībnieks Kaspars Tobis kļuva par abu pirmo STandART albumu skaņu inženieri/līdzproducentu.
Nākamreiz STandART koncertēja Nākotnes Kultūras namā, 2003. gada 19. oktobrī, un ģitārista/perkusionista funkcijas pirmoreiz izpildīja grupas Pasaules Gaisma basģitārists Juris Tipa. Abas grupas kopā uzstājās arī STandART pirmā cd singla Tālbraucēja Šofera Sapnis prezentācijā, 2003. gada 22. novembrī, Jelgavā, LLU Studentu teātrī. Singls tika ierakstīts Jelgavā, sadarbojoties ar skaņu režisoru Gati Priekuli, kurš strādājis arī ar grupu Oceanfall.
Kalvis Kluburs un Juris Tipa kļuva par STandART virzītājspēku. Vairāk uzmanības tika veltīts muzikālajai attīstībai un allaž mainīgā sastāva nostabilizēšanai. 2003. gada decembrī grupā STandART tika pieņemts Vladislavs Beļskis.